З Днем Конституції України!!!

День Конституції – одне із головних державних свят України.


 Адже Конституція є Основним законом країни, який гарантує кожному громадянину права і свободи, а також визначає політичний устрій держави.
Традиційно щороку День Конституції відзначається 28 червня та є офіційним вихідним днем.


Як виникло свято День Конституції України? У ніч на 28 червня 1996 року, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада нарешті ухвалила і ввела в дію Основний закон держави – Конституцію України.
Цій важливій події передували 6 років важкої праціконсультаційдебатів і домовленостей.
Сталося це о 9:18 ранку 28 червня 1996 року. "Є Конституція!", – такими були перші слова тодішнього голови Верховної Ради Олександра Мороза після ухвалення Конституції 315 голосами народних депутатів.

Ухвалена Конституція закріпила незалежність і суверенітет України, а також в ній написано, що країна існує для людей, але не навпаки. Саме на честь ухвалення Основного закону 28 червня й святкується День Конституції.


Кожен президент України складає присягу на вірність народу, поклавши руку на Конституцію та на Пересопницьке Євангеліє. Упродовж 1990-1996 рр. було запропоновано 15 проектів Конституції України – від Конституційної комісії, політичних партій та науковців. Міжнародне співтовариство привітало ухвалення Конституції України та визнало її однією з найдемократичніших у світі.
   Бібліотека-філіал №16 м.Житомир вітає всіх громадян України, всіх справжніх патріотів і бажає нашій  УКРАЇНІ тільки процвітання.
Вітання від найактивніших користувачів нашої бібліотеки.

Захаріна Марія


Бавольська Дарина

Любіть свою Україну і поважайте її закони.Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Майстер-клас:"Колосок пшениці - як символ Голодомору"

Україна вишивана

Всесвітній день Книголюба.