Приходь!Бери!Читай!

 Нова книга «Марта з вулиці Святого Миколая» Дзвінки Матіяш - української перекладачки, авторки книг для дітей та дорослих.  

Дивовижно, скільком своїм читачам вона дарує любов та радість. А ще Дзвінка опікується дітками з особливими потребами, відвідує дітлахів на Сході, любить подорожувати, пече смачний домашній хліб і пише дуже світлі книги, у кожній з яких сконцентровано так багато людяності й тепла. 

 З того все і почалося… Про пригоди Марти хочеться розповідати... 

 У книзі «Марта з вулиці Святого Миколая» історія майбутньої художниці набула більш розгорнутого вигляду: ми знайомимося з її друзями, дізнаємося більше про її родину, переживаємо разом з дівчинкою підліткові проблеми невпевненості у собі, зміни настрою, пошуку самої себе.

 На сторінках книги є роздуми про мистецтво, як же воно може стати стійкою опорою, коли інші орієнтири здаються не такими надійними. Мені здається, що Дзвінці вдалося віднайти якусь дуже правильну тональність, аби розказати про любов і втрати, про те, як складно іноді впоратися з емоціями, мати мудрість справитися з ревнощами, пережити горе і біль та оте славнозвісне «дорослішання». 

Становлення особистості це таке собі намагання зірвати гранат з дерева, всередині кожного з нас росте таке дерево. Інша з центральних тем книги – дружба. Автор нагадує, що на заваді справжній дружбі не можуть стати ані час, ані різниця у віці. 

У цій книзі багато щастя, щемкого і простого. Справа тут не лише у зміні її світосприйняття, але й у настрої книги. 

 Про такі речі як волонтерство чи самопожертва з дітьми та підлітками треба обов’язково говорити, бо, на жаль, показати приклад та покинути зону власного комфорту можуть далеко не усі дорослі. Їм теж корисно почитати історію Марти. 

Цю історію варто прочитати усім без винятку, бо вона зцілює, надає сил, дарує надію на краще, якої ми усі так потребуємо.

Приходь, бери та  читай книга чекає на тебе в бібліотеці-філіалі №16 м. Житомир.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Майстер-клас:"Колосок пшениці - як символ Голодомору"

Україна вишивана

Всесвітній день Книголюба.